CEVRO odstartovalo projekt Volby 2006

03. dubna 2006 - Ladislav Mrklas
03 Dub

   Stejně jako v minulých, tzv. volebních letech, i letos připravilo CEVRO řadu aktivit, jejichž smyslem je napomoci volebnímu vítězství pravice.
   Jarní část projektu je zaměřena na volby do Poslanecké sněmovny. Projekt se skládá ze seminářů pro kandidáty, které probíhají o víkendech v jednotlivých regionech. CEVRO pak školí i dobrovolníky do kampaně z řad Mladých konzervativců a sympatizantů ODS. Druhou částí je vydání velmi detailního Průvodce pravicového kandidáta 2006, který naváže na dosud vydané Průvodce z letech 2002 a 2004. Třetí část pak představuje speciální portál www.VolebniFakta.cz, provozovaný od půlky letošního ledna až do data parlamentních voleb.

 
Komunikační a prezentační semináře
  
Semináře se zaměřují na přípravu kandidátů ODS na volební kampaň, komunikaci s voliči a médii. Jsou vždy celodenní a skládají se ze dvou bloků.
   První blok je teoreticko-praktickou přípravou na veřejnou prezentaci. Tuto část semináře zajišťuje tým vedený psychologem Jiřím Frgalem a jeho dlouholetou spolupracovnicí Hanou Svobodovou. Kandidáti mají mj. možnost natočit svá vystoupení na kameru a poté je s kolegy detailně rozebrat.
   Druhý blok se zaměřuje na silná a slabá místa ODS a její konkurence. Tým ve složení L. Mrklas, P. Sokol, P. Kolář, J. Kypetová, M. Kupec a V. Jetenský připravil celkem tři prezentace, které se dotýkají ekonomických výsledků vlád ČSSD a reforem ODS či volebních programů a kandidátů ČSSD, SZ, KDU-ČSL, SNKED a NezDem.

 
Ostrava, Praha, Olomouc, Velké Meziříčí …
  
Prvními v sérii byly semináře pro kandidáty v Moravskoslezském, Středočeském a Olomouckém kraji a také na Vysočině. Následovat budou další kraje. Celá série skončí v polovině dubna.

Na školení v Olomouci přednášel mj. politolog CEVRO Petr Sokol.
Na školení v Olomouci přednášel mj. politolog Petr Sokol.


Ředitel CEVRO Ladislav Mrklas pro posluchače zanalyzoval strategie protivníků ODS.
Ředitel CEVRO Ladislav Mrklas pro posluchače zanalyzoval strategie protivníků ODS.


Jednou ze součástí školení je i komunikační trénink vedený Jiřím Frgalem a Hanou Svobodovou
Jednou ze součástí školení je i komunikační trénink vedený Jiřím Frgalem a Hanou Svobodovou.


Martin Kupec představil v Ostravě kandidátům 8 let vlády socialistů.
Martin Kupec představil v Ostravě kandidátům 8 let vlády socialistů.