LN: Paroubkovi oponenti propagují svůj web pomocí jména premiéra

02. února 2006
02 Únor

PRAHA - Oponenti premiéra Jiřího Paroubka (ČSSD) propagují své webové stránky pomocí jména předsedy vlády. Návštěvník některých internetových stránek najde Paroubkovo jméno ve zde zveřejněných textech dvakrát podtržené a pokud na něj klikne, dostane se na internetové stránky Volebnifakta.cz. Podle autorů těchto stránek zde jsou výroky Paroubka a dalších členů vlády "uvedené na pravou míru", informují dnešní Lidové noviny.

Doménu Volebnifakta.cz vlastní Liberálně-konzervativní akademie Cevro, která je blízká ODS. Předsedou její správní rady je občanský demokrat a místopředseda Poslanecké sněmovny Ivan Langer.

Podle listu byla v tomto případě použita takzvaná kontextová reklama. Klient platí nikoli za počet zobrazení své reklamy, ale přímo za konkrétní kliknutí internetového uživatele na dané klíčové slovo.

"Je to velmi efektivní způsob předvolebního boje. Kdekoliv se v daných médiích objeví cokoli o oponentovi, mohu prostřednictvím bubliny, která se objeví nad odkazem při najetí myší, posílit negativní tvrzení o něm nebo vyvracet pozitivní. Ještě více pak mohou strany na voliče působit, pokud klikne na odkaz," sdělil listu ředitel internetové reklamní agentury Robert Němec.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

ČeskéNoviny.cz