Jaká tři největší politická přání si dáváte do roku 2006?

02. února 2006 - redakce
02 Únor

Michal Doktor

Michal Doktor
poslanec PSP ČR

 1) Volební úspěch středo-pravých stran a politických subjektů v parlamentních volbách s dostatečným mandátem k sestavení vlády, 101 stačí!
2) Pro efektivní naplnění bodu č.1 bude nezbytná povolební atmosféra úcty k partnerům, vzájemného respektu i schopnost pokory.
3) Přeji nám všem i našim příznivcům pevné zdraví a dostatek pevné vůle. To je velmi důležitá součást „výzbroje a výstroje“ pro všední život i politické bitvy roku 2006.

 Liberální institut
Josef Šíma
Liberální institut

Mým největším přáním by bylo, aby se politika a politici pletli lidem co nejméně do života. Přál bych si, aby politici nepřestřihovali pásky, neotevírali nové dálnice, letištní terminály, školy a průmyslové zóny a nevytvářeli tak dojem, že bez nich by nebyly silnice, vzdělání ani podnikání. A když už na politiku přijde, přál bych si, aby se politické strany lišily v zásadních věcech, a ne v nicotnostech. Aby například pravicové politické strany chtěly snížit daně, a ne je jen vybrat jinak; privatizovat, a ne dostat svého člověka na místo ředitele (polo)státního podniku či zdravotní pojišťovny; nebo usilovali o zrušení zákoníku práce případně úřadu na ochranu hospodářské soutěže.

 Luděk Sefzig

Luděk Sefzig
senátor

Přál bych si, aby z české politiky ubylo vulgarity, která odrazuje občany od soudného uvažování o politických návrzích a od účasti na volbách. To je ve volebním roce mimořádně důležité. Dále bych rád, aby občané prožívali pěkné a perspektivní dny při probíhající skutečné reformě důchodové, daňové a zdravotní politiky. Tyto reformy je nutné provést a to nejen proto, že nás na to již delší dobu upozorňuje i Evropská komise. A protože neznám lepší návrhy na rozvoj naší země, než máme v ODS, tak si přeji takový volební výsledek, abychom sestavili většinovou vládu. Doufám, že to jsou splnitelná přání!