ODS cvičí své kandidáty do europarlamentu

04. ledna 2006 - CEVRO News
04 Led

LÁZNĚ BĚLOHRAD (Jičínsko) 15. února (ČTK) - Dva tucty kandidátů ODS do Evropského parlamentu (EP) se sešly o víkendu v hotelu Anna Marie v Lázních Bělohradě na Jičínsku. Trénovali zde komunikační dovednosti a seznamovali se s činností této vrcholné instituce. Školení obsahovalo například nácvik nepříjemných situací, kdy budou čelit agresivním dotazům, řekl dnes novinářům lídr kandidátky Jan Zahradil.
Po pátečním neformálním zahájení následoval sobotní blok, věnovaný postavení ODS v evropské politice. "Je známo, že ODS není hurá evropskou stranou," prohlásil. Cílem strany však je podle Zahradila obhajoba národních zájmů a co nejlepších podmínek pro Českou republiku v unii.
Poté odpoledne začal zmíněný mediální trénink situací, do kterých se mohou v každodenní praxi dostat. Dnešek byl zasvěcen odborným přednáškám o legislativě a technických záležitostech. Kandidáty na evropské poslance školili třeba šéf konzervativní skupiny v EP Jonathan Evans nebo šéf analytického ústavu House Rissen v Hamburku Petr Robejšek. Garantem celé akce byla nevládní organizace CEVRO, platila ji ODS.
Na předních místech kandidátky se též objevili brněnský primátor Petr Duchoň, poslanci Miroslav Ouzký, Hynek Fajmon a Milan Cabrnoch.

 

Zdroj: Ihned.cz