Co říkáte na působení vlády v čele s novým premiérem Jiřím Paroubkem?

18. července 2005 - Jana Jelínková
18 Červ

Mirek Topolánek, předseda ODS

Od staronové vlády pod vedením premiéra Paroubka nic neočekávám. K žádné faktické změně její politiky nedochází. Osoby a soubor nesplnitelných slibů – nazvaný programovým prohlášením – zůstávají prakticky totožné. Jedinou viditelnou změnou je větší ochota předsedy vlády vtahovat do hry komunisty. O schopnostech nového premiéra nejlépe svědčí jeho „dohoda“ se zdravotníky nad řešením akutních problémů ve zdravotnictví, kterou vzápětí část jejích účastníků zpochybnila jako nerealistickou.

Adam Vážanský, zastupitel MČ Praha 9

Na působení vlády se podle mého názoru nic nezměnilo, ani s nástupem nového předsedy vlády. Ovšem překvapila mě jeho razance, kterou bych od politika s tak malou zkušeností na celostátní úrovni v takové míře nečekal. Domnívám se však, že při útoku na prezidenta republiky poněkud přestřelil, to bylo opravdu nepolitické a netaktní. V každém případě bych se, být na místě Stanislava Grosse začal strachovat o post předsedy.

Petr Skokan, hejtman Libereckého kraje

Znáte to přísloví „Starého psa novým kouskům nenaučíte.“ Dodal bych k tomu ještě větu, že ani s novým drezérem, byť se drezér velice usilovně snaží v publiku vytvořit iluzi změny. Pro mne však tyto snahy žádnou faktickou a hlavně konstruktivní změnu nepředstavují. Naopak mne pouze utvrzují v dojmu, že ČSSD postavila na volební guláš.