Úvodník

01. října 2004 - Petr Sokol
01 Řij

Vážení čtenáři!

Česká republika zažívá letos supervolební rok. První díl letošního volebního seriálu – volby do Evropského parlamentu – zacloumal s vládní koalicí a znamenal pád vlády a výměnu premiéra. Nyní se proto plni napětí blížíme k dalším dvěma zastavením letošního volebního kolotoče – volbám krajským a dílčím volbám do Senátu.

Klíčovým politickým střetem letošního podzimu budou jistě volby do třinácti krajských zastupitelstev. A právě krajské volby a bilance prvních čtyř let existence krajských samospráv se stala stěžejním tématem poprázdninového čísla časopisu CEVRO.

„Krajskou“ část tohoto čísla otevírá příspěvek jihočeského hejtmana Jana Zahradníka o roli krajské politiky z pohledu aktivního politika. Odborný pohled na čtyřletou existenci krajů nabízí příspěvek specialisty na problematiku veřejné správy Marka. Starého. Krajským volbám a významu krajů v české politice je věnován i rozhovor, který časopis CEVRO tentokrát vedl s prvním náměstkem hejtmana Zlínského kraje Liborem Lukášem. Příspěvky s krajskou tematikou nechybí ani v rubrikách „Aktuálně“ a „Hyde park“.
Tematicky je navíc zaměřena i novinka, kterou přináší zábavná rubrika našeho časopisu. Oblíbenou křížovku totiž tentokrát doplňuje test, ve kterém si můžete vyzkoušet své znalosti, o čem jiném než o krajích.

V rubrice „Hyde park“ se nám zajímavě sešly dva příspěvky hodnotící postup ODS v období vládní krize.

Ani v době prázdnin a letních dovolených CEVRO – Liberálně-konzervativní akademie neodpočívala. To znamená, že nemůže chybět ani rubrika „O CEVRO“, která představuje nejvýraznější aktivity naší instituce.