Ovlivnil pád vlády české předsednictví?

02. Června 2009 - redakce
02 Čer

Bedřich DandaBedřich Danda
předseda Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR

Určitě, myslím si, že dělat konstruktivní opozici je vcelku v každé činnosti vždy prospěšná věc v jakékoliv společnosti, neb nemusí být vše, co si myslíme a děláme, to nejlepší. Za to, co se „povedlo“ v PSP, že padla vláda, si myslím, že budeme sbírat negativní body ještě několik let. V mezinárodních organizacích, ve kterých jsem působil, a jistě ne na úrovni předsednictví EU, se musely všechny výroky předem mezi našimi delegáty prodiskutovat a poté velmi citlivě sdělovat stanoviska na veřejném zasedání. Výměnu vlád v čase našeho předsednictví považuji za velmi negativní jev, který pokryje všechny dobré skutky, které naše vláda do té doby udělala.

Evžen TošenovskýEvžen Tošenovský
zastupitel Moravskoslezského kraje

Pád české vlády v průběhu předsednictví Rady Evropské unie byl průšvih a obrovská ostuda. Česká republika byla teprve druhou předsednickou zemí z „nových členských zemí“ a vůbec první předsednickou zemí ze států bývalého východního bloku. Na naše předsednictví bylo pohlíženo často s obavami a skrz prsty. Dokázali jsme však překvapit. Prokázali jsme, že jsme schopni úspěšně zvládat problémy a úkoly související s předsednictvím. A pak vládě sociální demokraté spolu s komunisty vrazili kudlu do zad. Poškodili tím nejenom Českou republiku, ale i všechny nové členské státy, které se tím dostaly do velmi nepříjemné pozice.

 

Alexandr VondraAlexandr Vondra
senátor PČR

Vyslovení nedůvěry vládě poškodí Českou republiku v zahraničí. Je velká politika, ta se dělá dneska v Evropské unii, dělá se ve Spojených státech ,a pak je ta malá politika, to české politikaření, a to teď zvítězilo a já tomu absolutně nerozumím. Je to poprvé za dvacet let svobodných a demokratických poměrů v naší zemi, kdy parlament v takové kritické chvíli, kdy získáváme prestiž, kdy zastupujeme nejen sami sebe, ale celou Evropskou unii, dá dýku do zad, veřejně se střelí před celým světem do kolena.