Měla by se v ČR konat olympiáda a proč?

09. listopadu 2007 - redakce
09 List

Pavel BémPavel Bém
primátor Prahy

Každá olympiáda je obrovským impulsem pro pořádající zemi, ať už z hlediska rozvoje infrastruktury, sportovních areálů, cestovního ruchu. Je pak na schopnostech organizátorů, jak využijí takové šance.
   Proto zvedám ruku pro OH v ČR, ale kladu podmínky. Z her musí mít přínos ostatní regiony, ne pouze ten pražský. Např. 130 místních sportovišť v dalších krajích a obcích České republiky může být obrovskou přidanou hodnotou. Olympijský rozpočet musí být ziskový. Za zcela zásadní podmínku pak považuji, aby hry byly komorní, nízkonákladové, postavené na následném maximálním využití olympijské infrastruktury.

Petr Skokan
hejtman Libereckého kraje

Jsem pro Čechy olympijské. S ohledem na sportovní tradice, vynikající lidský potenciál i ekonomické zázemí se domnívám, že ČR má na to, aby dokázala uspořádat letní olympijské hry. Úspěšně a se ctí. Fandím proto Praze, aby jí kandidatura na pořadatelství vyšla. Dalším důvodem, proč se k olympiádě nestavím zády,  je, že by divácky  i finančně na této akci  mohla profitovat prakticky celá republika včetně Libereckého kraje. Pokud kandidatura vyjde, ani Liberecký kraj by neměl zůstat stranou. Ve  zvažované době budeme navíc o něco zkušenější a vybavenější.  Vždyť Liberec už bude mít za sebou pořadatelství mistrovství světa v klasickém lyžování.


Josef ZemánekJosef Zemánek
ekonom

Proti pořádání letních olympijských her v ČR nic nemám. Rok 2016 se mi ale jeví jako nereálný. Nejdříve bych investoval do zkvalitnění dopravní infrastruktury Prahy (metro, přeložení magistrály, obchvat, síť cyklostezek), potom do olympiády. Těším se tedy na letní olympijské hry v ČR v roce 2020 nebo 2024…