CEVRO v médiích v srpnu

09. října 2007 - Zbyněk Klíč
09 Řij

• Falešná modernizace ČSSD, Neviditelný pes 2. 8. 2007, Zbyněk Klíč
Stačí se podívat na složení tzv. modernizačního týmu. … Schopnost Jiřího Paroubka jednat s komunisty je všeobecně známa a těžko lze v současnosti hledat v politice člověka s pověstí autokratičtějšího vůdce, který svým loňským chováním již a priori odpuzuje jednu z Dimunem definovaných klíčových skupin, tedy mládež. Jiří Ovčáček stojí ještě o něco více nalevo – bývalý redaktor Haló novin a Blesku je jedním ze signatářů petice S pravičáky se nemluví, kde se mj. pouští do základů kapitalistického zřízení.

• Hon na daňové zajíce začal. Vláda zatím netrefuje, Aktuálně.cz 14. 8. 2007, Ladislav Mrklas
„Hlasování o reformním balíku vidím spíše jako test soudržnosti koalice,“ hodnotí význam mimořádné schůze sněmovny Ladislav Mrklas ze společnosti CEVRO. Pokud vláda prosadí svou, udrží především ODS svou tvář, poškozenou vnitrostranickými spory o reformu. Zároveň se bude hlasovat o Topolánkovi. „Zatím byl pořád vítězný, ještě nikdy nic neprohrál,“ připomíná Mrklas, že premiér dává do bitvy o reformu svou největší politickou devizu.

• Talmanová zůstane. V jiných zemích velí etika odejít, Aktuálně.cz 27. 8. 2007, Daniel Kunštát
Politická partnerství ve světě vyvolávají spekulace o střetu zájmů. Nedávno se o něm opět mluvilo v souvislosti s kandidaturou socialistky Royalové, které jen o kousek unikl prezidentský post. Její dlouholetý partner F. Hollande, byl totiž ve stejné době šéfem socialistů. „Záleží na rozhodnutí politika. Je ale zvláštní, že ve Francii nikdo oficiálně nepožádal ať odejde (Royalová) z funkce. V USA by to bylo těžko představitelné,“ říká D. Kunštát ze Sociologického ústavu AV.