Pavel Hrnčíř

30. dubna 2007 - Pavel Hrnčíř
30 Dub

Jaké jste znamení a kolik je Vám let?
Je mi 46 let a narodil jsme se ve znamení Berana. Rodina i příbuzní a známí tvrdí, že mé vlastnosti tomuto znamenaní odpovídají. Někdy se i v politice vyplácí jít tvrdě za svým. Jako správný beran. Takže je to přiléhavé znamení a ke mně sedí …

Jak dlouho působíte na politické scéně?
Od roku 1990 jako komunální politik, od roku 1998 jako poslanec.

Jaké přání byste si rád splnil?
Člověk si svá největší životní přání uvědomí asi v nejtěžších chvílích…A já v tuto chvíli nemám větší přání než to, aby se mi uzdravila maminka.

Máte rodinu?
Mám. Jako pyšný otec se musím pochlubit, že mám dvě krásné (po mamince) a chytré dcery (16 a 18), které jako správný táta občas rozmazluji, a velmi tolerantní manželku.

Na jaký pořad se rád podíváte v TV?
Nejraději mám přírodopisné dokumenty a také historické filmy. Ale tuto zálibu mám už prakticky z dětství i z dob studií. Jen ji v posledních letech, kdy mám časový prostor dívat se na televizi stále menší, asi silněji vnímám …

Jakou posloucháte muziku?
Když tak uvažuji, tak vlastně nejčastěji techno, RaB a hip hop – ovšem přes nedobrovolně zavřené dveře pokojů mých dcer. Já mám v oblibě jakýkoliv jiný druh muziky.

Kterou barvu máte rád?
Jako odeesák bych měl říci modrou, ale líbí se mi jakákoliv jiná veselá, optimistická barva. Říká se, že jak člověk vnímá barvy kolem sebe, tak vnímá život. A já jsem v jádru naštěstí optimista.

Kdo je vaším vzorem v osobním životě?
Můj otec, i když už nežije. Byl to velmi šarmantní a podnikavý člověk, který si věděl se vším rady. Jsem rád, když někdo řekne, že jsem po něm.

Jaké máte koníčky?
Sport jako takový. Pro člověka, který musí v hlavě neustále nosit nějaké úkoly a problémy, je sport dokonalým filtrem myšlenek a navíc zvedne adrenalin. Rád lyžuji, miluji jízdu na kole a turistiku. Ke stejné zálibě jsem přivedl i svou rodinu.

Kde byste chtěl strávit dovolenou?
Mým snem je procestovat národní parky Ameriky, fascinuje mne totiž jejich monumentálnost.

Co Vás nejvíce upoutá na ženě?
Snad jako každého správného chlapa, žena musí muže zaujmout jako celek. Když to vezmu odshora, všimnu si  vlasů, očí, úst, šíje … a mohl bych pokračovat dále …

Co Vám v poslední době udělalo největší radost?
Asi školní vysvědčení mých dcer …