Úvodník
Vážení čtenáři
Stěžejním tématem březnového čísla CEVROREVUE se stala problematika, se kterou se osobně potkal už asi každý z nás. Jedná se o problém korupce.
Korupci v tematické části tohoto čísla analyzují zejména Aleš Pachmann z Policejní akademie, který představuje specifika české korupce, a Michal Štička z Transparency International, zaměřující se na korupci v souvislosti s politickými stranami. V původním článku Jiřího Kozáka se zamýšlíme nad kauzou nákupu stíhaček Gripen.
Grafická součást tématu ukazuje posun České republiky v žebříčku (ne)zkorumpovaných států, což není pro naši zemi příliš radostné zjištění.
K hlavnímu tématu patří také rozhovor, který nám poskytla Adriana Krnáčová – výkonná ředitelka Transparency International.
V Galerii osobností světové pravice Vás tentokrát pozveme do Velké Británie, do oblasti její konzervativní politické filosofie. Ředitel Občanského institutu Roman Joch pro naši revue napsal portrét konzervativního filosofa Rogera Scrutona.
V zahraniční inspiraci jsme pro změnu vybrali Finsko, kde se tamní konzervativci stali skutečným vítězem parlamentních voleb.
Netradičně je laděn příspěvek Marka Buchty v rubrice o politické reklamě. Nezaměřuje se na konkrétní volební kampaň, ale představuje zásady komunikace politických stran s voliči v období mezi volbami.
Nechybí ani v minulém čísle avizovaná rubrika o politice a ekonomice v zemích mimo Evropu. Tento cyklus tentokrát pokračuje pohledem do jihoamerické Bolívie, kde se projevuje sklon levicového prezidenta Moralese k omezování svobody.
Ve vědomostním testu si můžete vyzkoušet své znalosti o liberalismu. A v závěru čísla najdete tradiční zábavné rubriky.
Příjemné čtení!