Projekt Volby 2006 vstupuje do druhé poloviny

13. října 2006 - Jiří Kozák
13 Řij

   Supervolebním rokem provází kandidáty ODS projekt CEVRO s jednoduchým názvem Volby 2006. Na stránkách CEVRO Revue jste již mohli číst o jeho jarní části, kdy náš tým odborníků projel celou republiku a připravil více jak 300 kandidátů na volební kampaň, zatímco další část CEVRO pracovala na informačním portálu VolebníFakta.cz, nebo Průvodci pravicového kandidáta.
   Pro podzimní komunální a senátní volby CEVRO připravilo pokračování projektu. Pro 27 kandidátů do Senátu jsme ve spolupráci se Senátním klubem ODS přichystali jednodenní seminář. Kandidáti na něm slyšeli z úst ředitele CEVRO a politologa Ladislava Mrklase hlavní pravicové argumenty pro obhajobu Senátu. Odborník na politický marketing Marek Buchta nastínil strategii individuální volební kampaně. Nabyté zkušenosti pak mohli kandidáti vyzkoušet v praktických cvičeních komunikace a veřejné prezentace před kamerou s odborným výkladem specialistů na PR a komunikaci.

Semináře v Choceradech a Olomouci
 
Stovka komunálních kandidátů z celých Čech se sešla na dvoudenním semináři v Choceradech, jejich moravští kolegové pak o týden později v Olomouci. Ladislav Mrklas pro ně přichystal přednášku na téma „Aktuální politická situace a její vliv na kampaň před komunálními volbami“ a tým Dr. Frgala a Ing. Svobodové pak s nimi trénoval na kameru komunikaci a prezentaci na veřejnosti včetně takových věcí, jako boj s trémou před vystoupením nebo reakce na útočné poznámky. Obdobný seminář se v jednom dni uskutečnil ve spolupráci s poslancem Janem Moravou pro kandidáty z Mělnicka.
  Znalosti ze semináře si kandidáti mohou doplnit informacemi z více jak tří set třiceti stran Průvodce pravicového komunálního kandidáta, který vyšel v první polovině září. Na četná přání, a také s ohledem na nekončící útoky socialistů, se znovu rozběhl server VolebníFakta.cz, aby před volbami opět uváděl na pravou míru výroky Paroubka a spol.

Odborník na politickou reklamu Marek Buchta ukázal kandidátům možnosti individuální kampaně
Odborník na politickou reklamu Marek Buchta ukázal kandidátům možnosti individuální volební kampaně.


Součástí semináře byl i trénink komunikačních dovedností.
Součástí semináře byli trénink komunikačních dovedností.